Arvento Mobil Sistemler A.Ş. mobil teknolojiler üretmek amacıyla Türkiye’de kurulmuş bir teknoloji şirketidir. Özellikle araç takip sistemleri konusunda uzmanlaşan Arvento, Türkiye'nin en yaygın satış ve satış sonrası ağı ile bugün ülkemizde kendi alanında lider konumundadır. 

 

Türkiye'nin pazar lideri

33.000 müşteri ve 450.000 araç referansı ile Türkiye'de pazar lideri konumunda olan ve bugüne kadar Türkiye’nin en büyük araç takip projelerini gerçekleştiren Arvento, yurt içinde ve yurt dışında yeni projelere imza atmaya devam etmektedir.

 

Teknoloji ihraç ediyor

Araç takip sistemi alanında Türkiye'nin teknoloji lideri de olan Arvento, alanında çok sayıda teknolojik yeniliğe ve ilke imza atmıştır ve atmaya devam etmektedir. Arvento, Türkiye'de ve dünyada yazılımını ve donanımını kendisi üreten ve bunu paket halinde müşterilerine sunan sayılı şirket arasında yer almaktadır. Arvento, araç takip sistemi alanında teknolojisi ve hizmet kalitesi ile dünya pazarının önemli oyuncuları arasındadır. Dünyaya teknoloji ihraç eden bir Türk markası olma amacıyla çalışan Arvento, bugün itibari ile ürünlerini 23 ülkeye ihraç etmektedir.

 

Ödüllendiriliyor

Kuruluşunda bugüne ulusal ve uluslararası kuruluşlarca 35 kez ödüle layık görülen Arvento, 2014'te 31 ülkeden 17 bin şirketin katıldığı Avrupa İş Ödülleri'nde kendi kategorisinde "Avrupa'nın En Başarılı Şirketi" seçilerek büyük ödüle layık görülmüştür. Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasında “Mobil Uygulama Yazılımı Gelirleri" kategorisinde Türkiye’nin en yüksek gelire sahip bir numaralı şirketi seçilen Arvento, 2010 - 2014 yılları arasında "Deloitte Technology Fast 50" listesinde yer almıştır.

 

Arvento projeleri 2006-2014 yılları arasında Türkiye’nin en büyük GSM Operatörü Turkcell tarafından üst üste Türkiye’nin “En Başarılı Kurumsal Uygulama” ödülüne layık görülmüştür. T.C. Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü için geliştirilen “Yangın Yönetim Sistemi” projesi, TÜSIAD ve Türkiye Bilişim Vakfı tarafından, “Türkiye’nin En Başarılı e-Devlet Uygulaması” ödülüne layık görülmüştür. T.C. Sağlık Bakanlığı için geliştirilen “112 Acil Operasyon Yönetim Sistemi” projesi ise IBM Tarafından“ Yılın Projesi” ödülüne layık görülmüştür.

 

Arvento'dan Haberler